Co można odkryć w magazynie do wypożyczenia?

Idea self storage cieszy się za granicą wielką popularnością, ale moda na czerpanie z specjalnych magazynów do wynajęcia powoli dociera też do granic swego kraju. Polacy coraz chętniej chowają swoje skarby w magazynach samoobsługowych, bowiem w ich garażach, składzikach oraz piwnicach zazwyczaj w świecie brakuje już miejsca. Co najczęściej trafia do przechowalni rzeczy?

Koncepcja self storage zdecydowanie najogromniejszą sławą cieszy się w Stanach Zjednoczonych – tam z usług magazynów do wynajęcia ma już co dziesiąte gospodarstwo domowe. W przypadku naszego kontynentu grupy te są naturalnie znacznie mniejsze, jednak pomimo to w każdym większym mieście Europy Zachodniej można bez kłopotu znaleźć przynajmniej kilka magazynów samoobsługowych.

Co w środku?


Magazyny do wynajęcia są doskonale chronione, podpięte do systemów alarmowych oraz nieustannie monitorowane. Można więc pomyśleć, że skrywają różne drogocenne skarby. Wyobrażenia te bez wątpienia podsycają popularne programy rozrywkowe. Bohaterowie „Łowców Okazji” czy „Wojen Magazynowych” uczestniczą bowiem w aukcjach opuszczonych powierzchni magazynowych i często znajdują w nich zabytkową broń, motocykle, wartościowe automaty do gier, i nawet poduszkowce, stoły do billarda, drogocenne dzieła sztuki lub całe auta. Rzeczywistość bywa jednak mniej ekscytująca, bowiem w magazynach samoobsługowych ludzie najczęściej przechowują po prostu meble, sprzęt sportowy i dokumentację.
przechowywanie https://kangu24.com  rzeczy warszawa
Self storage to proste rozwiązanie, dlatego bardzo często jest osobom prywatnym za dodatkowy składzik rzeczy przy okazji remontu, przeprowadzki lub dalszego wyjazdu, jednak z magazynów do wynajęcia mają również firmy oraz sklepy internetowe, jakie nie mają gdzie przechowywać swojego towaru. Można zakładać, że z okresem wzrośnie również grupa osób, które w niniejszego rodzaju magazynach samoobsługowych będą po prostu trzymać rzeczy, których nie chcą wyrzucać, natomiast te nie mieszczą się już u nich w budynku – delikatnie wskazują na to dane GUS, które odnotowują wzrost konsumpcji wśród Polaków. Zapewne nie wszystko można w ten sposób przechowywać: odpadają rzeczy wilgotne, a także zwierzęta, rośliny, produkty spożywcze, substancje chemiczne, toksyczne, żrące lub łatwopalne.

Magazyn do wynajęcia dla każdego


Być może wraz z rosnącą popularnością na posiadanie z magazynów do wynajęcia, na popularności zyskają w rodzimym regionie również licytacje zawartości tych porzuconych lub nieopłacanych. Póki co szlak pod tym względem przeciera w Polsce LOT, który od czasu do czasu organizuje aukcje zagubionego/nieodebranego przez naszych pasażerów bagażu. Zajęcie tego modelu aukcjami jest mocne – w końcu zakup w ciemno kojarzy się nie jedynie z wielkimi emocjami, ale oferuje również szansę na pozyskanie czegoś cennego za dużo niższą kwotę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *